Urządzanie wnętrz

Urządzanie mieszkania, czyli jak połączyć styl i bezpieczeństwo

Miejsce, które nazywamy domem stanowi jeden z elementów tożsamości człowieka. To właśnie poprzez meble, dekoracje, czy nawet kolor ścian mamy szansę pokazać swoją osobowość i wyrazić własne „ja”. Tylko jak połączyć styl z bezpieczeństwem, które jest tak ważne dla każdego z nas? Czy jest to możliwe?

Aranżacja wnętrz – budowanie własnego wizerunku

Wystrój, jaki nadamy wnętrzom, powinien spełniać nasze osobiste oczekiwania. Miejsce zamieszkania staje się czymś więcej niż tylko wielofunkcyjną przestrzenią. Jest to otoczenie, które oddaje indywidualne cechy właściciela, a także dostosowuje się do jego stylu życia. Aby poczuć identyfikację z nowym miejscem, czasem wystarczy dodanie do wnętrza małych akcentów w postaci kilku ramek ze zdjęciami, zawieszenia firanek, przyczepienia do mebli kolorowych światełek lub położeniu na środku pokoju małego dywanika.

Własny styl

Miejsc, w których szuka się inspiracji do zagospodarowania domu, jest wiele. Od social mediów, przez fora tematyczne, magazyny, sklepy wnętrzarskie, a także strony internetowe lub programy telewizyjne poświęcone tej tematyce. Łatwo można zauważyć, jak trendy dotyczące wystroju ulegają zmianie. Jedni cenią sobie jasne przestrzenie, uzupełnione jasnymi akcentami, na styl wystroju skandynawskiego i kładą nacisk na funkcjonalność, minimalizm i prostotę.

Dla innych dom, to miejsce, w którym nie może zabraknąć kolorów. Dlatego styl boho znajduje tutaj najlepsze ulokowanie. Ciemne kolory, przełamywane intensywnymi barwami i wzorami sprawią, że wnętrze stanie się cieplejsze i awangardowe.

Są też osoby, które cenią sobie styl rustykalny, czyli całkowicie wypełniony naturalnymi materiałami i tkaninami. W takich pomieszczeniach króluje drewno i kamień, a wszystko charakteryzuje prostota i neutralne barwy.

Coraz większą popularnością cieszy także się styl industrialny, koncentrujący się na dużych, otwartych przestrzeniach. Całą harmonię tej konwencji wykańczają meble z „duszą” – czyli odświeżone meble, pochodzące głównie z targów lub ekologicznego recyklingu.

Ostatnia forma jest idealna dla osób, które szukają spokoju i ukojenia, dlatego chętnie zastosują go zwłaszcza w sypialni – mowa o stylu prowansalskim. Jest to sposób gospodarowania wnętrz, który opiera się na jasnych barwach. Nie ograniczając się przy tym do odcieni bieli i beżu, ale uzupełniając je takimi kolorami jak niebieski lub fioletowy.

Diabeł tkwi w szczegółach

Każde z wymienionych wnętrz powstało przez połączenie ze sobą pewnych elementów. Idealne zespolenie ich ze sobą sprawia, że z łatwością możemy dostosować je do konkretnego stylu. Podczas urządzania mieszkania, nie zawsze chcemy ograniczać się całkowicie do narzuconej koncepcji. Wybieramy to, co wpisuje się w kanon naszych indywidualnych upodobań.

Projektowanie wnętrz nie jest szybkim i łatwym zadaniem. Dobranie wszystkich detali tak, aby tworzyły całość, wymaga wcześniejszego zastanowienia. Żyjemy w czasach, w których otacza nas coraz więcej innowacyjnych gadżetów, które znacznie poprawiają komfort naszego życia. Osoby, które rozważają zakup takiego sprzętu, często obawiają się, czy znajdą miejsce, w którym będą się dobrze prezentować i bez problemu spełniać swoją funkcję. Dlatego dla tych, którzy cenią sobie niezawodność systemów smart home, równie ważne jest, aby sprzęt współgrał z otoczeniem.

Dobrym przykładem jest połączenie bezpieczeństwa z unikatowym designem, jaki zapewniają rozwiązania smart home (np. propozycje marki EZVIZ). Chronią mieszkanie, jednocześnie nie zaburzając stylu, w którym zostało zaprojektowane. Dzięki temu kamery, czy czujki idealnie wkomponują się w każde wnętrze. Rozwiązania EZVIZ, dzięki zastosowaniu białych wykończeń, idealnie sprawdza się przy stylu skandynawskim, czy prowansalskim. Kamery o metalicznym połysku podkreślą nowoczesne wnętrza, nastawione na rozwiązania smart. Bez względu na sposób wykończenia domu, monitoring zawsze zapewni nam spokój i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz