Sofa Menorca
Urządzanie wnętrz

Luksusowe bestselery marki Eichholtz

Każda marka ma swoje ikoniczne modele i cieszące się niesłabnącym powodzeniem bestselery. Nie inaczej jest w przypadku prestiżowego Eichholtz. Dziś prezentujemy kilka z nich, które zdobyły serca polskich miłośników luksusowego designu.

Propozycje holenderskiego Eichholtz są utrzymane w stylu glamour i nowoczesnej klasyki. Meble i dodatki marki wprowadzają do wnętrz zdecydowanie luksusowy charakter, a to za sprawą bogatych form i pełnych błysku wykończeń. Jednak jak się możemy przekonać popularność zdobyły też modele bardziej powściągliwe w stylu.

Lagonda to regał o żelaznej symetrii, odwołujący się do art deco. Uwagę zwracają półki zrobione z dymnego szkła. Zamiast przechodzić przez całą szerokość mebla, załamują się po kątem prostym, a przez to nadają regałowi oryginalną geometryczną formę. Wyjątkowość tkwi w przemyślanym projekcie i najwyższej klasy materiałach.

Regał Lagonda
Regał Lagonda – wymiary – 108 cm x29 cm; wysokość: 240 cm, cena 13 600,00 zł.

Prostota charakterystyczna jest również dla sofy Menorca. Jej kształt to połączenie nowoczesności z klasyką, do której nawiązują biegnące dekoracyjne podwójne przeszycia. Obicie to grubo tkany, mięsisty materiał w kolorze „kamiennej szarości”. Duża sofa pozwala wygodnie zrelaksować się kilku osobom dzięki głębokim siedziskom i zestawowi sześciu miękkich poduch.

Sofa Menorca
Sofa Menorca – wymiary – szerokość: 242 cm; głębokość: 106 cm; wysokość: 83 cm; głębokość siedziska: 68 cm; wysokość siedziska: 38 cm; wysokość podłokietnika: 64 cm. Cena 16 300,00 zł.

Fotel Recla również zaprasza do relaksu. Ten zgrabny model zaprojektowany jest na bazie koła. Nie jest więc zaskoczeniem obrotowa podstawa. Tu też znajdziemy nawiązanie do klasyki, czyli pikowaną poduszkę w stylu capitone. Mebel wykończony jest w modnym welurze w eleganckim odcieniu zgaszonego błękitu.

Fotel Recla
Fotel Recla – wymiary – szerokość: 90 cm; głębokość: 86 cm; wysokość: 72 cm; głębokość siedziska: 56 cm; wysokość podłokietnika: 42 cm. Cena 7 100,00 zł.

Ale Eichholtz to również projekty bardziej awangardowe. Do nich zaliczyć można żyrandol Shard, kojarzący się z nieregularnie oszlifowanym diamentem. Klosz składa się z nachodzących na siebie tafli niklowanego szkła dymnego. Żarówki dające ambientowe światło o ciepłym, brązowym odcieniu zamocowane zostały na ramie wykończonej w kolorze złota.

Żyrandol Shard
Żyrandol Shard – wymiary – średnica: 47 cm; wysokość: 97 cm. Cena 10 500,00 zł.

Podobnym do Shard projektem jest Galaxy. Stolik kawowy w istocie składa się
z sześciu niezależnych trójkątnych elementów. Wedle uznania można je ze sobą zestawić w jeden duży stolik lub rozstawić w przypadku posiadania dużej sofy lub kilku foteli. Galaxy wyróżnia się ostrymi kątami. Podstawa jest w kolorze złota lub chromowana, natomiast blat wykonano z czarnego marmuru.

Stolik kawowy Galaxy
Stolik kawowy Galaxy – wymiary – 123 cm x 141 cm; każdy element 69 cm x 60 cm x wysokość 45,5 cm. Cena 13 750 zł.

Niezwykle bogata kolekcja Eichholtz daje szerokie możliwości do wykazania się inwencją w urządzaniu wnętrz. Jest zaproszeniem do miksowania mebli i akcesoriów, dokładania kolejnych elementów, które doskonale się ze sobą łączą. Starannie zaprojektowane i produkowane z najwyższej klasy materiałów, pasować będą do prestiżowych domów i apartamentów.

Dodaj komentarz