przechowywanie sprzetu
Urządzanie wnętrz

Jak przechowywać sprzęt i akcesoria sportowe w domu?

Przechowywanie sprzętu sportowego to często nie lada wyzwanie. Problem pojawia się najczęściej, jeśli nasza przestrzeń mieszkalna jest mała. Jednak nawet w dużym mieszkaniu, czy domu ciężko czasem znaleźć miejsce na tego typu rzeczy. Osoby posiadające piwnicę lub garaż mają nieco ułatwione zadanie, choć niektórzy uważają, że nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zadbać o stan naszego sprzętu. W takim miejscach często panuje wilgoć i unosi się kurz, co nie wypływa dobrze na kondycję rzeczy sportowych. Trzeba zatem wygospodarować miejsce w domu. Jak to zrobić? 

Przechowywanie dużego sprzętu sportowego

Do uprawiania większości sportów potrzebujemy jakiegoś sprzętu. Rowery, narty, deski surfingowe czy snowboardowe zajmują sporo miejsca. Jeśli są nieuporządkowane, to problem jest jeszcze większy. Leżąca na podłodze deska surfingowa z pewnością nie będzie komfortowym rozwiązaniem dla domowników. Doskonałym pomysłem może okazać się mocowanie dużego sprzętu na ścianach. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce i zachować porządek. Wieszaki do rowerów dostępne są w sklepach rowerowych lub po prostu w internecie. W sklepie Decathlon znaleźć można haki i uchwyty przeznaczone na ścianę oraz na sufit. Wystarczy odpowiednio je przymocować i można wieszać rower po skończonej aktywności. Do innego sprzętu sportowego takiego jak np. deski snowboardowe również dostępne są różnego rodzaju wieszaki czy uchwyty naścienne. 

Przechowywanie mniejszych akcesoriów

Każda dyscyplina sportowa wymaga również zaopatrzenia się w dodatki. Wieszaki na ścianę lub sufit to idealne rozwiązanie do dużego sprzętu sportowego. A gdzie przechowywać drobniejsze rzeczy? Kaski rowerowe, rakiety do tenisa, buty do biegania, akcesoria do piłki ręcznej  czy siatkówki — na to wszystko też musimy znaleźć miejsce. Jednym z rozwiązań może być pojemna komoda pionowa. Wysoki, ale wąski mebel nie zajmie dużo miejsca, a w szufladach można schować sporo rzeczy (np. ubrania lub małe dodatki takie jak zegarki, pulsometry, słuchawki itp.). Na nieco większe akcesoria takie jak kaski, rakiety, czy ochraniacze sprawdzą się różnego rodzaju skrzynie, czy pudła. Rozmiar można dopasować tak, aby mieściły się w wolną przestrzeń. Sprytnym rozwiązaniem jest także wykorzystanie miejsca pod łóżkiem. Niektóre meble posiadają specjalne schowki czy szuflady, które pomieszczą sporo rzeczy. A jeśli dysponujemy większą przestrzenią, to dobrym pomysłem jest zamówienie szafy pod zabudowę. Można w niej wyznaczyć specjalne miejsce na akcesoria sportowe. Dzięki temu zachowamy porządek i w każdej chwili będziemy mieć dostęp do potrzebnych rzeczy. 

Sprzęt sportowy to często niemały wydatek. Nic więc dziwnego, że chcemy o niego dbać i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Haki na ścianę to jedno z praktyczniejszych rozwiązań dla dużych rzeczy. W taki sposób nie zajmujemy dużo miejsca w mieszkaniu, a do tego jest to stylowa aranżacja wnętrza. Rower czy deska surfingowa na ścianie z pewnością doda charakteru naszej przestrzeni. Mniejsze akcesoria w stylowych skrzyniach i pudłach również mogą być atrakcyjnym dodatkiem do mieszkania. Pomysłów jest mnóstwo!

Dodaj komentarz