Plyta zeliwna grillowa sposoby zastosowania
Ogród i taras

Żeliwna płyta do grillowania – do czego można ją wykorzystać?

Uwielbiasz potrawy z grilla? W takim przypadku pomyśl o dokupieniu do swojego grilla żeliwnej płyty. Do czego można ją wykorzystać? Gdzie ją kupić? Sprawdź teraz!

 

Grillowanie to ulubiona rozrywka wielu Polaków. Gdy także zaliczasz się do tej grupy i lubisz spędzać czas na grillowaniu różnych potraw, na pewno wiesz, że zwykły ruszt grillowy nie nadaje się do każdej z nich. Właśnie dlatego powstały płyty żeliwne do grillowania, które pozwalają na jeszcze łatwiejsze przyrządzanie wyśmienitych dań dla siebie i dla bliskich.

Płyta żeliwna do grillowania – jak wygląda?

Żeliwne płyty przeznaczone do grillowania mają postać elementu z odlewanego żeliwa. Zastosowanie tego materiału powoduje, że przyrządzanie potraw może być jeszcze efektywniejsze. Żeliwo dobrze trzyma ciepło i równomiernie je rozprowadza, dlatego grillowanie razem z płytą żeliwną może być bardzo proste, szybkie, wygodne.

Płyty dostępne są w różnych wariantach rozmiarowych, dlatego można dopasować je indywidualnie do konkretnego grilla w zależności od wielkości jego rusztu.

Płyta może być też dopasowana do oczekiwań użytkownika pod kątem jej wykończenia. Najczęściej kupowana jest podwójna żeliwna płyta do grillowania – https://keffner.pl/pl/p/Zeliwna-plyta-gladka-do-grilla-42cm-x-40cm/3 – z jednej strony ma płaską powierzchnię, natomiast z drugiej żebrowaną, co pozwala na łatwiejsze odprowadzanie nadmiaru tłuszczu.

Do jakich dań można stosować żeliwną płytę grillową?

Płyty żeliwne mają bardzo szerokie zastosowanie i można wykorzystać je do wielu dań. Ze względu na swoją budowę bardzo dobrze nadają się one do potraw składających się z małych, pociętych czy poszatkowanych kawałków, półpłynnych.

 

Na płycie żeliwnej można przygotować:

  • burgery
  • siekane mięso
  • kiełbaski
  • kawałki mięsa
  • boczek w plastrach
  • chleb
  • krojone warzywa
  • jajka

Oczywiście, to tylko wybrane produkty, ponieważ żeliwna płyta do grillowania daje tak naprawdę znacznie szersze zastosowanie i razem z nią można łatwo przyrządzić różne rodzaje dań mięsnych, wegetariańskich, wegańskich dla całej rodziny i znajomych.

Gdzie kupić płytę żeliwną do grillowania?

Obecnie żeliwna płyta do grillowania to jeden z popularnych gadżetów, który może być kupiony w niemalże każdym sklepie prowadzącym sprzedaż grillów i akcesoriów do grillowania.

Szeroka gama płyt grillowych dostępna jest także w sklepach internetowych, gdzie można zakupić z szybką dostawą pod swój adres lub do paczkomatu.

Koszt zakupu płyty grillowej wynosi od około 150 zł do nawet 500 zł w zależności od jej wielkości, rodzaju oraz producenta. Ceny płyt żeliwnych można sprawdzić już teraz online.

Dodaj komentarz