kabina prysznicowa
Ogród i taras

W jaki sposób czyścić kabiny prysznicowe?

Kabina prysznicowa jest szczególnie trudnym do utrzymania w czystości miejscem w łazience. Na szkle po każdej kąpieli tworzą się nieestetyczne zacieki z wody z dodatkiem mydła, które wbrew pozorom niełatwo jest doczyścić, jeżeli nie robi się tego często i regularnie. Podobnie jest z armaturą, która powinna być nie tylko czysta, ale i lśniąca, a poprzez niewłaściwy sposób jej mycia możemy szybko doprowadzić do zarysowań i zmatowienia metalu. Jak więc czyścić kabiny prysznicowe, aby wyglądały atrakcyjnie i były wolne od bakterii?

Czym czyścić kabiny prysznicowe?

Przede wszystkim do mycia kabiny prysznicowej powinno się stosować oddzielne preparaty do szklanych ścianek i do pozostałych elementów, jak brodzik i armatura łazienkowa. Szkło najlepiej jest myć środkami w formie delikatnej pianki lub tradycyjnym płynem do mycia szyb, a następnie wytrzeć je do sucha miękką ściereczką. Do czyszczenia brodzików dobrze jest zastosować produkty z naturalnymi kwasami owocowymi, które nie odbarwią materiału, ale efektownie go rozjaśnią. Na uporczywy kamień można nałożyć silniejsze odkamieniacze. Należy jednak pamiętać, by nie dopuścić do ich kontaktu ze ściankami prysznica lub płytkami, ponieważ mogą zmatowić szkło i przebarwić inne powierzchnie. Jeżeli zależy nam na stosowaniu ekologicznych preparatów, możemy samodzielnie przygotować domowe środki czyszczące. Mieszanina wody z octem w stosunku 1:1 pozwoli pozbyć się nalotu z mydła i kamienia. Do usunięcia grzybów i pleśni można natomiast zastosować sodę oczyszczoną, którą szorujemy zainfekowane miejsce do widocznego rezultatu, a następnie przemywamy wodą utlenioną, by pozbyć się wszystkich bakterii.

W jaki sposób czyścić kabiny prysznicowe?

Kabina prysznicowa powinna być równie czysta, co lśniąca. Do jej mycia należy stosować delikatne preparaty chemiczne bądź domowe mieszanki. Pod żadnym pozorem nie wolno używać do tego celu mleczek do czyszczenia lub past czyszczących, które zawierają małe drobinki ścierne. Mogą one dawać szybkie efekty, jednak po kilkakrotnym użyciu bez wątpienia doprowadzą do zmniejszenia przejrzystości szyb i pojawienia się na nich mikro rys, czyli idealnego siedliska dla bakterii. Ponadto, oprócz wyboru odpowiednich, dedykowanych i bezpiecznych dla czyszczonych powierzchni preparatów, powinno się także zwrócić uwagę na przyrządy, którymi myjemy kabinę prysznicową. Zamiast kuchennych zmywaków i szczoteczek stosujemy delikatne ściereczki z bawełny lub mikrofibry. Pamiętajmy, żeby dać preparatom odpowiednią ilość czasu na działanie, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do intensywnego czyszczenia zabrudzeń, wystarczające będzie jedynie przetarcie powierzchni do sucha.
Prysznic jest sercem łazienki, dlatego aby zapewnić jej estetyczny wygląd, należy zadbać o czystość kabiny i odpowiedni połysk szkła oraz armatury. Myjąc osady często i w regularnych odstępach czasu ułatwimy sobie pracę, nie dopuszczając do utworzenia trudnych do usunięcia złogów kamienia i osadów z mydła. Właściwe czyszczenie to gwarancja, że kabina prysznicowa będzie cieszyła nas pięknym wyglądem przez wiele lat użytkowania. Te i inne porady na: https://www.elements-show.pl

Dodaj komentarz