Urządzanie wnętrz

Szafki typu bufet

Meble typu bufet znane są od dawna i już w XVII wieku nie wyobrażano sobie ich braku w domu. Były niemal obowiązkowym wyposażeniem każdej eleganckiej jadalni. Pierwotnie bufet służył jako pomocnik przy wydawaniu przygotowanych posiłków, obecnie pełni funkcję ozdobną. Z powodzeniem używany jest jako dodatkowe miejsce do przechowywania drobiazgów, ale również jako designerski mebel pod tv. Sprawdźmy gdzie kupić najmodniejsze komody bufetowe i jakie jest ich dodatkowe zastosowanie.

Bufet – połączenie współczesności z tradycją

Komody bufetowe były najbardziej popularne w XIX wieku w Anglii, kiedy to w każdym stylowym domu znajdowało się osobne pomieszczenie do spożywania posiłków. Obecnie ta niepozorna komoda na niskich nogach pełni podobne funkcje jak kiedyś, ale jej wygląd uległ nieco przemianie. Wiele z aktualnie modnych wzorów komód bufetowych oferuje sklep z meblami designerskimi Designtown.pl, począwszy od tych pasujących do klasycznych wnętrz, jak i nowoczesnych. Klasyczny bufet to mebel wykonany z wysokiej jakości surowców, np. drewna, wykończony w najwyższym standardzie. Poszczególne modele mogą posiadać szuflady lub otwierane szafki, istnieją również modele łączące obie te funkcje. Warto zestawiać je z innymi meblami z danej kolekcji, aby całość była spójna i konsekwentna.

Dobra szafka bufetowa, czyli jaka?

Tak jak w przypadku innych mebli, dobierając szafkę bufetową warto zwrócić uwagę na jakość jej wykonania, w drugiej kolejności na cenę. Komoda typu bufet z założenia będzie meblem służącym do przechowywania, często na wiele lat. Dlatego tak istotne jest z jakich surowców została wykonana i czy np. prowadnice szuflad czy drzwiczki są wykonane z najwyższą starannością. Wybierając szafkę bufetową warto zwrócić również uwagę na układ półek. Ważne, aby były jak najbardziej funkcjonalne i pojemne. Duże znaczenie ma też sposób otwierania zarówno szafek, jak i szuflad. W ofercie sklepów znaleźć można zarówno komody bufetowe otwierane tradycyjnym uchwytem oraz na tzw. ciche domykanie, które sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach.

Komoda bufetowa do przechowywania

Szafka bufetowa z powodzeniem może służyć do przechowywania tekstyliów, dokumentów czy wina. Zaprojektowana w przemyślany sposób, jest nieodłącznym elementem każdego domu. Sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach, w których ważna jest organizacja przestrzeni. Obecnie dostępne modele szafek bufetowych pasują zarówno do minimalistycznych, skandynawskich wnętrz, jak i nowoczesnych, designerskich i klasycznych.

Dodaj komentarz