Urządzanie wnętrz

Dlaczego warto instalować moskitiery w mieszkaniach?

Latem obecność owadów w domu może silnie dawać się we znaki. Atak komarów, pszczół czy much może być tym bardziej niebezpieczny, gdy w upalne dni zostawimy otwarte okna w miejscach, gdzie przebywają dzieci. Nie zawsze chce się zamknąć okno na noc w sypialni, gdy za oknem jest ciepło i przyjemnie. W takich sytuacjach bardzo przydają się moskitiery. Są to formy dopasowane do wymiarów okiennych lub drzwiowych, ponieważ moskitiery założyć można także na drzwi. Moskitiera składa się z drewnianej ramy, na którą najczęściej naciągnięta jest drobna siatka przepuszczająca powietrze. Moskitiera założona na okno lub drzwi nie pozwala więc owadom przedostać się do środka.

Montaż moskitier

W praktyce jest bardzo prosty, pod warunkiem, że zakupiliśmy moskitiery dopasowane dokładnie do naszych okien. Klasyczne, drewniane moskitiery renomowanych producentów mają specjalne zaczepy i haczyki, dzięki którym po założeniu na okna utrzymują się stabilnie. Nawet w chłodniejsze dni w czasie długiego lata niestraszne im żadne wiatry i deszcze. Przestrzeń domowa uwolniona zostaje tym samym od obecności owadów. Kolory siatek oraz ramy moskitier mogą być bardzo różne. Większość z nas kupuje moskitiery w kształtach prostokątnych, choć coraz częściej można w sklepach spotkać także moskitiery okrągłe, czy nawet trójkątne. Siatki naciągnięte na ramy moskitiery są bardzo wytrzymałe. Zostały one wykonane z wysokiej jakości, cienkiej żyłki. Nadlatujący owad ma nikłe szanse na to, aby przebić warstwę ochronną, nałożoną na domowe okno.

Gdzie najbardziej przydają się moskitiery?

Montaż moskitier jest dobrym pomysłem w zasadzie w każdym pomieszczeniu domu lub mieszkania. Jeżeli w miejscu w którym mieszkamy występuje zwłaszcza latem dużo much lub komarów to tak naprawdę wszystkie okna warto zabezpieczyć siatką. Minimalizujemy w ten sposób szansę na spotkanie z uciążliwymi owadami. Są jednak pomieszczenia, w których moskitiery przydadzą się szczególnie. Przede wszystkim kuchnia jest miejscem, które pragniemy chronić przed owadami. Wszyscy lubimy gdy stoły kuchenne z krzesłami stoją tuż obok okna, możemy wówczas spożywać posiłki patrząc na ukochany ogród bądź bawiące się na podwórku dzieci. Latem gdy okna są zwykle cały czas otwarte, jedzenie stojące na stole kusi muchy i osy i nim się obejrzymy, posiłek zamienia się w walkę z owadami. Moskitiery w oknach redukują ten problem. Innym pomieszczeniem, w którym warto zamontować moskitierę jest sypialnia, czy to nasza czy dziecka. Nikt nie lubi nieznośnego dźwięku brzęczącego komara za uchem w chwili kiedy próbujemy zasnąć. Ponadto pogryzione przez owady dzieci zwykle bardzo źle znoszą swędzenie. Oszczędźmy więc sobie nocnych kłopotów i zainwestujmy w moskitiery do okien aby w pełni móc cieszyć się latem.

Dodaj komentarz