Budowa

Pomysł na nietuzinkowy dom

Każdy z nas ma w głowie dom swoich marzeń. I chociaż te marzenia często są skazane na niepowodzenia, bo ogranicza nas zbyt wiele rzeczy, nie omieszkamy z nich rezygnować. Domy naszych pragnień kosztują niebotyczną sumę, dlatego rzadko kiedy nas na nie stać.

Jeśli już planujemy zakup lub wybudowanie mieszkania musi to być przemyślany zakup, jak również realistyczny, bo to w nim spędzimy przyszłe lata. Planując nowy kąt musimy uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze trzeba zdecydować czy chcemy mieszkanie w bloku, czy wolimy na działce. Jeśli posiadamy swoją działkę rozwiązanie jest łatwiejsze. Jeśli nie, to musimy zdecydować w jakich okolicach dokonać zakupu.

Czy to mają być tereny miejskie, podmiejskie, centrum, a może wieś. Musimy określić, jakie chcemy mieszkanko. Czy wielką wille z basenem, czy może małe mieszkanko z poddaszem? Czy może mieszkanie w bloku na nowym ogrodzonym osiedlu, czy w wieżowcu albo też domku drewnianym na uboczu miasta.

Wybory nie są proste, wymagają ogromnego skupienia i wysiłku. Ale to właśnie dzięki wysiłkowi przed, można osiągnąć takie efekt po, jaki sobie zaplanowaliśmy. A takie pomysły, przez nas prowadzone od samego początku mogą okazać się spełnieniem naszych marzeń, ale tych realistycznych, nie ograniczonych przez budżet finansowy.

Kolory w architekturze

Każdy kolor subiektywnie odbierany jest przez człowieka, jednak ich natura pozostaje niezmienna. Barwy zimne zwykle nas uspokajają, barwy ciepłe na odwrót – pobudzają nas. Warto pamiętać o tej prostej zasadzie przy projektowaniu domu lub wnętrza. Co więcej, ważne jest, aby umieć zgrywać ze sobą barwy oraz światło. Słońce wyciąga z barw to, co najlepsze, dlatego warto z nim współpracować. Dzięki niemu i barwom ciepły możemy optycznie powiększyć pomieszczenie, a dzięki barwom ciemnym sprawić, że stanie się mniejsze, przytulniejsze i intymniejsze.

Dobrym rozwiązaniem jest również zwrócenie uwagi na to, gdzie usytuowane są kolory. W zależności od natężenia światła również one powinny być inne. Jaśniejsze w miejscach zaciemnionych i bardziej intensywne w miejscach jasno oświetlonych.

Na odbieranie koloru wielki wpływ ma również faktura powierzchni, na której się on znajduje, ale również łączenie go z figurami geometrycznymi, wzorami, różną architekturą płaszczyzn np. zakrzywieniami na suficie.

O takich szczegółach warto pamiętać przy projektowaniu domu, gdyż kolory mają niesamowitą moc, która jest w stanie zmieniać nie tylko pomieszczenia, ale także zachowanie człowieka.

Dodaj komentarz