dom jednorodzinny
Budowa

Budowa własnego domu

W momencie, gdy stajemy przed pytaniem, czy zakładając swój mały kąt, chcemy kupić dom, czy wybudować własny, powinniśmy przemyśleć całą sytuacje. Kupując dom idziemy na tak zwana łatwiznę. Kupujemy coś, co już stoi, co miało prędzej swoich właścicieli i kogoś, kto urzeczywistnił swoje marzenia.

Idąc tym śladem – cudownie jest mieć coś swojego. Od samego początku zakładania swojej rodziny, powinniśmy budować po swojemu. Odkładamy to, co zbędne I zdemoralizowane przez świat I tworzymy własną bajkę. Budowę standardowo rozpoczynamy od stworzenia własnego projektu, urzeczywistniającego twoje wizje. Potem z takim projektem idziemy do architekta zajmującego się takimi oto sprawami.

Po tej całej procedurze wszystko pójdzie jak sanki z górki w zimowy dzień. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo idzie znalezienie odpowiedniej I renomowanej ekipy budowlanej, która pomoże w budowie. Powiesz, że nie masz na to funduszy? Poszukaj kogoś taniego, ale zastanów się najpierw czy oszczędność jest warta zrujnowanym marzeniom. Jak to? Tak to.

Większość ludzi i tak buduje dom/kupuje mieszkanie z dotacji kredytowej lub pomocy zamożniejszych członków rodziny. Kredyt spłacać musi, a budowa domu – choć wydaje się kosztowna, wcale taka nie jest.Mając własną działkę, powinniśmy się zdecydować na budowę jak z marzeń.

Stal i drewno, natura i człowiek

Obecnie w architekturze panuje trend łączenia nowoczesności z naturą. W wielu miejscach, aby przełamać surową i sterylną stylistykę, stosuje się zabiegi nawiązujące do natury bądź wchodzące z nią w bezpośredni dialog.

Przy projektowaniu wnętrz można zabieg ten można zastosować przy m.in. projektowaniu sklepu. Taki sklep musi przyciągać klientów nie tylko asortymentem i niskimi cenami, ale również ciekawym bądź nowatorskim designem. Eteryczna muzyka z głośników, delikatny zapach kwiatów, w końcu drewniane elementy i jasna kolorystyka.

Również biura usługowe bądź zwykłe mieszkania można zaaranżować w sposób modernistyczny, jednak nie pozbawiony ekologicznego zapędu. Światło zmieniające natężenie, elementy drewniane, kamienne, wykorzystanie minerałów do tworzenia np. płyt sufitowych, opływowe kształty, pełne falistych linii i obłych elementów, wyrywające się tym samym z ciężko ciosanej, twardej, surowej nowoczesnej architektury.

Doskonałym rozwiązaniem jest również przełamywanie zimnego minimalizmu wnętrz jakimś wesołym, kolorystycznym akcentem np. białe, szpitalne wnętrze przełamane dywanem w kolorze wiśni. Poprzez taki zabieg wnętrze nie utraci swojej nowoczesnej tożsamości, wręcz zyska na tym dodatkowym akcencie, który podkreśla wagę natury i to, że człowiek jest jej nieodłącznym elementem.

Dodaj komentarz