montaz okien
Remont

Okna drewniane – jak wygląda ich montaż?

Prawidłowo wykonany montaż stolarki okiennej jest bardzo ważny. Pozwoli na długi czas cieszyć się sprawnym funkcjonowaniem okien. W jaki sposób powinien być wykonany? Co jest ważne?

Montaż okien drewnianych krok po kroku

Okna drewniane to popularny wybór podczas budowy domu. Mimo że ich cena jest wyższa niż odpowiedników plastikowych, na korzyść przemawia trwałość i estetyka. Montaż okien drewnianych powinien zawsze odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Pierwszym krokiem jest osadzenie ościeżnicy. Musi ona zostać umieszczona we wcześniej wykonanych otworach okiennych. Aby ułatwić prace i zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym, montażyści powinni najpierw zdemontować skrzydła okienne. Po osadzeniu ościeżnicy należy uszczelnić okno za pomocą pianki poliuretanowej. Zadbanie o szczegółowe wypełnienie powstałych otworów pozwoli zapewnić odpowiednią szczelność okien. Nadmiar pianki należy odciąć po dokładnym wyschnięciu. Ostatni etap to założenie skrzydeł. Okna drewniane w Legnicy i każdym innym mieście powinny być zawsze montowane przez profesjonalistów, posiadających odpowiednie doświadczenie. Co ważne – do prac należy przystąpić po zakończeniu tynkowania i wylewania posadzki. W przeciwnym razie zbyt duża wilgotność panująca wewnątrz może narazić drewno na uszkodzenie. 

Dlaczego okna drewniane to dobry wybór?

Wybór okien drewnianych może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim poprawiają one aspekt wizualny projektu. Dzięki temu, że produkowane są z różnego rodzaju drewna, można dopasować kolor ram do planowanej elewacji. Ciemne ramy podkreślą nowoczesny styl, natomiast tradycyjne brązowe sprawdzą się w zabudowie w stylu klasycznym. Okna drewniane w Siedlcach i pozostałych miastach są chętnie wybierane ze względu na swoje właściwości izolacyjne. Bardzo dobrze chronią przed chłodem i pozwalają zatrzymać ciepło wewnątrz domu, co wpływa na koszty eksploatacyjne zimą. Dodatkowo dobrze wygłuszają wszelkie hałasy dochodzące z zewnątrz.

Dodaj komentarz