Budowa

Odbiór mieszkania ze specjalistą – czy to dobre rozwiązanie?

Odbiór nowego mieszkania nie obejmuje jedynie otrzymania kluczy. Zanim właściciel je odbierze, powinien dokładnie sprawdzić stan techniczny mieszkania. Dla osoby nieobeznanej ze sztuką budowlaną i obowiązującym prawem nie jest to wcale proste zadanie. Wymaga bowiem specjalistycznej, technicznej wiedzy i posiadania odpowiednich przyrządów pomiarowych. Jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci usterek budowlanych i architektonicznych? Czy zatrudnienie fachowca to dobre rozwiązanie? Jego pomoc może okazać się nieoceniona.

Czy warto zatrudnić fachowca do odbioru lokalu?

Samodzielny odbiór mieszkania nie jest dobrym pomysłem. Rzadko bowiem właściciel mieszkania jest w stanie wykryć wszystkie wady i niedociągnięcia, takie jak nierówne podłogi i ściany, pęknięcia i zarysowania na tynkach i posadzkach czy nieszczelność okien i drzwi. Zatrudnienie doradcy technicznego jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ fachowiec wykryje wszystkie, nawet ledwo dostrzegalne gołym okiem, usterki i ubytki architektoniczne. Dzięki temu właściciel lokalu uniknie nie tylko kosztownych napraw i remontów, ale także stresu i nerwów.

Jakie pomiary przeprowadza fachowiec podczas odbioru mieszkania?

Pomoc specjalisty podczas odbioru lokalu mieszkalnego powinna być rzetelna i fachowa. Dobry doradca techniczny zna się na prawie budowlanym, obowiązujących normach i przepisach. Ponadto dysponuje urządzeniami pomiarowymi, takimi jak m.in. kamera termowizyjna, miernik elektryczny czy zestaw kątownic budowlanych. Dzięki specjalistycznym urządzeniom jest w stanie precyzyjnie określić takie parametry jak np. poziom wilgotności i wentylacji, poprawność geometrii mieszkania, tynków i posadzek czy stan instalacji elektrycznych i sanitarnych. Korzystanie z usług fachowca jest zatem bardzo dobrym pomysłem. W przypadku wykrycia nieprawidłowości developer musi je usunąć na własny koszt.

Odbiór techniczny mieszkania z rzetelnym fachowcem – najlepsza inwestycja

Specjalista, który jest obecny na odbiorze mieszkania, sporządzi protokół, na którym wpisze wszystkie wady i niedociągnięcia budowlane. To bardzo ważna procedura, ponieważ wykazuje, co wymaga poprawy. Dzięki wiedzy i doświadczeniu inżyniera właściciel mieszkania może sporo zaoszczędzić, ponieważ nie musi we własnym zakresie usuwać wad i niedoróbek.

Odbiór techniczny mieszkania ze specjalistą to najlepsze rozwiązanie. Bardzo dobrym wyborem jest firma RenomaBud. To doświadczenia kadra inżynierska, która przeprowadzi odbiór mieszkania i domu na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz