Remont

Nowoczesne wkrętarki – zalety

Wszelkiego rodzaju elektronarzędzia obecnie z pewnością mogą zostać uznane jako znaki nadchodzącej nowoczesności. Jeszcze nie tak dawno temu były one nieporęczne, niewydajne oraz odznaczały się słabymi akumulatorami. Obecnie elektronarzędzia pozytywnie zaskakują swoimi właściwościami. Z pewnością warto zwrócić uwagę na wkrętarki akumulatorowe. Urządzenia te z pewnością cechują się wszechstronnym zastosowaniem. W efekcie okażą się przydatne w każdym gospodarstwie domowym, jak i firmach budowlanych.

Wkrętarki akumulatorowe – zalety

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na komfort użytkowania, który jest podyktowany wieloma kwestiami. W urządzeniach tego typu rezygnuje się zazwyczaj z zasilania sieciowego na rzecz akumulatorów. Kable dawniej były sporym ograniczeniem, ponadto zawsze musieliśmy zwracać uwagę na obecność kontaktów. Ponadto większość producentów zazwyczaj sprzedaje wkrętarki z dwoma akumulatorami, dzięki czemu urządzenie może pracować praktycznie nieprzerwanie.

Drugą ważną zaletą jest niska waga. Dzięki temu wkrętarka akumulatorowa pomoże nam w precyzyjnym użytkowaniu. Nie zmęczy nas prawdopodobnie nawet podczas wkręcania wielu śrub podczas składania mebli. Niska waga z pewnością przełoży się na przyjemniejszą pracę. Same wkrętarki natomiast projektowane są tak – aby w pełni zapewnić ergonomię. Dzięki odpowiedniemu wyważeniu oraz wyprofilowanemu uchwytowi – praca stanie się mniej męcząca.

Wkrętarki obecnie są doceniane głównie za sprawą wszechstronności zastosowań. Możemy je wykorzystać do skręcania mebli, wykonywania samodzielnych napraw, czy nawet do wiercenia w niektórych materiałach. Przykładowo do drewna lub płyt gipsowo – kartonowych. Jeżeli zakupimy urządzenie o znacznie większej mocy (posiadające funkcję udaru), być może możliwe okaże się wiercenie w betonie, kamieniu lub cegle.

Jaką wkrętarkę wybrać?

Rynek oferuje ogrom elektronarzędzi tego typu. Wkrętarka może wyróżniać się swoją mocą, wagą, czy chociażby pojemnością akumulatora. W pierwszej kolejności zadajmy sobie pytanie, do czego najczęściej będziemy ją wykorzystywać. Do skręcania mebli lub śrub w innych przedmiotach możemy wybrać wkrętarkę o mniejszej mocy. Inaczej sytuacja wygląda, gdy zamierzamy ją wykorzystywać również do wiercenia. Warto wtedy zwrócić uwagę na mocniejsze urządzenia posiadające funkcję udaru.

Podobna kwestia tyczy się pojemności akumulatora. Do użytku w naszym gospodarstwie domowym możemy zdecydować się na słabszą baterię. Z kolei jeżeli wkrętarka będzie użytkowana w firmie budowlanej – pojemniejszy akumulator okaże się być wysoce komfortowym rozwiązaniem.

W przypadku, gdy jesteśmy zdecydowani na kupno wkrętarki akumulatorowej warto zapoznać się z szerokim asortymentem urządzeń tego typu dostępnych pod adresem: https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/wkretarki-wiertarki-mloty/wkretarki.


Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz