Ogród i taras

Meble na taras – zimą wychodzimy z domu!

Zimowa pora nie zachęca do tego, by nieustannie przebywać na zewnątrz. Szukamy raczej ciepła, przyjaznej aury, ale w domowych wnętrzach. Jeśli już mamy wybrać się na dwór, to tylko podczas urlopowych wyjazdów, by zażyć przyjemności uprawiania sportów zimowych. Ci, którzy jednak pozostają w ferie w domu, nie muszą stronić od wychodzenia na zewnątrz, nie tylko celem zrobienia cotygodniowych zakupów. Czy na tarasie jest miejsce na meble wypoczynkowe? Jeśli tak, od pomysłu do wykonania wiedzie naprawdę krótka droga.

Zimowy wypoczynek na tarasie

Wystarczy ciepło się ubrać, założyć grube rękawiczki, czapkę i szalik, a w dłoniach zamknąć porcelanowy kubek z rozgrzewającą herbatką zimową. Zamiast siedzieć w domu przed telewizorem, w mroźny, ale słoneczny dzień, można wyjść na taras! Stać tu długo nie będziemy, ale wygodnie pozwolą spędzić godzinę, dwie, a może nawet trzy – w pojedynkę lub z kimś bliskim, meble tarasowe.

Można cieszyć się tym wspólnie spędzanym czasem i wyjątkowym krajobrazem, jaki tworzy właśnie zima. To nie to samo, co podziwiać ją na ekranie telewizora lub zza okna. Choć mroźna aura i solidne opady śniegu mają minusy, jak chociażby konieczność odśnieżania auta oraz trudności w dotarciu do pracy, tej porze roku nie można odebrać malowniczych widoków.

Wypoczynek na tarasie staje się jeszcze przyjemniejszy, gdy można usiąść w wygodnym fotelu, a kubek odstawić na stół, by sięgnąć po aparat i zrobić jeszcze jedno, unikalne ujęcie. Poza tym funkcjonalny taras z meblami staje się ciekawie zaaranżowaną przestrzenią, gdy meble tarasowe zostają dopasowane do wystroju tej części domu, a także charakteru ogrodu otaczającego dom. Wygodne, ale i zachwycające swoją estetyką meble na taras, można znaleźć w ofercie sklepu https://bazkar.pl/.

Wygoda to jednak nie wszystko. W końcu do głowy przychodzi myśl, że zimą panują trudne warunki, które dla mebli, tak ogrodowych, jak i tarasowych, mogą być niekorzystne. Jakie jeszcze cechy powinny posiadać produkty, które docelowo mają zagościć na tarasie?

Solidność, trwałość i lekkość

Liczy się jakość wykonania oraz solidność mebli przeznaczonych na taras, ponieważ te cechy decydują o trwałości na lata użytkowania. Nie można zapominać o odporności na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych. I wreszcie lekkość, bo przecież stosunkowo często meble są przestawiane, a gdy nieużywane, chowane do przydomowych schowków, piwnic lub na strychy.

Spośród dostępnych produktów bardzo dobrze sprawdzają się meble wykonane z technorattanu. Ta sztuczna plecionka, specjalnie wzmocniona, nie traci swoich właściwości pomimo działania ujemnej temperatury, opadów śniegu i wilgoci. Kolor nie odbarwia się, choć zimą słońce potrafi mocno operować, a nas nawet opalić! Technorattan ma również tę zaletę, że przypomina naturalny rattan, dlatego jego estetyka wpisuje się w dowolne aranżacje tarasów.

Jeśli korzystać z uroków zimy, odpoczywać w mroźnej aurze i szukać pomysłów na kolejne fotograficzne ujęcia z tarasu, to tylko korzystając z wygodnych, lekkich i efektownych wizualnie mebli.

Dodaj komentarz