Urządzanie wnętrz

Lustra – jak dobrać ich stylistykę do aranżacji wnętrz?

Dobranie lustra bywa problematyczne z wielu powodów – od jego rozmiaru, przez kształt, aż po brak stosownego miejsca. To jednak niejedyne rozwiązanie z użyciem szkła, które odmieni wystrój wnętrza i nada mu niepowtarzalnego charakteru.

Jak wybrać nowoczesne lustro?

Przykładem praktycznej ozdoby, która z korzyścią podziała na każde wnętrze, zdecydowanie są eleganckie lustra. Korytarz to najlepszy przykład zastosowania szklanej tafli i jej wpływu na wnętrze. Nie dość, że można sprawdzić, jak się wygląda przed wyjściem, to przejście zostaje optycznie powiększone oraz odbija się w nim światło, co rozwiązuje dwa najczęstsze problemy korytarzy.

Nowoczesne lustra coraz częściej przyjmują fantazyjne kształty, które same w sobie pełnią ozdobną funkcję bez dodatkowych opraw. Minimalistyczny design świetnie sprawdzi się do sypialni czy salonu. Aby nie ginęło w pomieszczeniu, musi mieć odpowiednią wielkość (np. adekwatną do stojącej pod nim kanapy lub regału) oraz znajdować się w miejscu, gdzie będzie właściwie wyeksponowane. Ściana bez innych ozdób i obrazów niż silnie zaakcentowane lustro to świetny wybór!

Co zamiast lustra na ścianę?

Niekiedy w domu może brakować miejsca na duże lustra, jednak dodatki ze szkła zawsze pozytywnie działają na wnętrze. Z tego względu warto rozważyć regały czy szafki z drzwiczkami lacobel lub szklane ściany. Rozwiązanie od razu sprawia, że pomieszczenie będzie bardziej nowoczesne i wykończone w minimalistyczny sposób.

Dzięki temu można uzyskać niepowtarzalną aranżację, np. przez wykorzystanie nadruków na szkle. Przezroczyste obrazy będą niezwykle interesującą ozdobą, oddzielającą kanapę od części jadalnej w salonie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się także w biurowcu, aby oddzielić stanowiska pracownicze od siebie, jednoczenie nie ograniczając naturalnego oświetlenia przestrzeni.

Szkło na ścianie, w postaci lustra czy lacobelu to niezawodny sposób na aranżację, który pasuje do wielu wystrojów, zwłaszcza w stylach nowoczesnych i glamour – to stylowa inwestycja na lata!

Dodaj komentarz