listwa wykonczeniowa
Urządzanie wnętrz

Listwy drzwiowe drewniane – czym się kierować przy ich wyborze?

W wykańczaniu mieszkań czy też domów liczy się naprawdę wiele elementów, które pozwolą stworzyć przyjemny dla oka efekt końcowy. Jednym z nich są listwy drzwiowe drewniane, które posiadają zarówno funkcje estetyczne, jak i praktyczne. W jakim miejscu możemy je nabyć i czym powinniśmy kierować się przy wyborze listw drzwiowych drewnianych?

Kto wykonuje listwy drzwiowe drewniane?

Jeśli chcemy zakupić listwy drzwiowe drewniane to mamy naprawdę wiele miejsc, w których można to zrobić. Ich wykonywaniem zajmują się przede wszystkim firmy specjalizujące się w stolarstwie i można je kupić na przykład u nich. Są one jednak również dystrybuowane przez markety budowlane i inne sklepy tego typu, które posiadają sporą ofertę takich produktów.

Mimo to zazwyczaj najlepszym miejscem, by zakupić listwy drzwiowe drewniane będzie firma specjalizująca się w stolarstwie, która działa jako producent półproduktów meblowych i innych wyrobów drewnianych. Zapewni ona niższe ceny, gdyż nie będziemy zmuszeni do płacenia marży narzuconej przez sklep, a także to, że produkt trafi bezpośrednio do nas z produkcji.

Czym się kierować przy wyborze listw drzwiowych drewnianych?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, z jakiego surowca zostały wykonane listwy drzwiowe drewniane. Od tego zależy to, jak będą wyglądać, a także jakie będą mieć parametry. Dobrym pomysłem mogą być listwy z drewna sosnowego, które posiada wiele dobrych właściwości takich jak odporność na uszkodzenia, sprężystość, dobra izolacja termiczna oraz akustyczna, czy też łatwość w pokryciu farbą, dzięki czemu można dobrze dostosować ich wygląd.

Gdzie można wykorzystać listwy drzwiowe drewniane?

Listwy drzwiowe drewniane mają naprawdę wiele zastosowań. Można ich użyć zarówno w sposób praktyczny, by na przykład zamaskować przerwy dylatacyjne. Świetnie sprawdzą się jednak w każdym pomieszczeniu w funkcji estetycznej, gdyż nadadzą wnętrzu przytulnego charakteru. Wielką zaletą jest to, że drewno to ponadczasowy materiał, który może dobrze wyglądać naprawdę długo.

Dodaj komentarz