Materiały

Folia bąbelkowa – zapakuj się na czas remontu

Folia bąbelkowa posiada wiele cennych właściwości. To one sprawiają, że można liczyć na jej szerokie zastosowanie w wielu branżach. Folia z pęcherzykami wypełnionymi powietrzem, sprawdza się podczas pakowania, dlatego korzystają z niej firmy zajmujące się magazynowaniem oraz wysyłką przesyłek. Te same właściwości można wykorzystać z warunkach domowych, w szczególności na etapie przygotowań do remontu, jak i w momencie jego przeprowadzania.

Dobytek, który jest właściwie chroniony

Na myśl o strzelaniu z pęcherzyków wypełnionych powietrzem, uśmiechamy się od ucha do ucha. Udowodniono, że ta czynność relaksuje, a ustanowienie Dnia Uznania dla Folii Bąbelkowej, to jedynie potwierdzenie odczuwanej przyjemności. Zejdźmy jednak na ziemię i przyjrzyjmy się, jakie właściwości sprawiają, że folię tę można wykorzystać podczas przygotowań do remontu, a także już w trakcie jego wykonywania.

Pęcherzyki wypełnione powietrzem sprawiają, że folia bąbelkowa sprawdza się jako materiał amortyzujący podczas wstrząsów i upadków. Chroni nawet delikatne i kruche artykuły, dzięki czemu transport czy niekoniecznie delikatne traktowanie paczki, nie grozi uszkodzeniami mechanicznymi. Wystarczy dopasować jej rozmiar, zadecydować o ilości pęcherzykowej folii, która będzie niezbędna do zabezpieczania i zajrzeć pod adres https://opakowania24.eu/folia-babelkowa.html, celem wybrania właściwego produktu.

Ze względu na stosowną ochronę przed uszkodzeniami i wstrząsami, folię można zastosować również jako wypełniacz paczek. Dopasuje się do kształtu zabezpieczanego artykułu. Zapewni ponadto, że w trakcie przenoszenia kartonów zapakowane elementy nie będą się o siebie obijać, ocierać, co mogłoby spowodować mikrouszkodzenia, ale jednak zmieniające właściwości (nie wspominając o wyglądzie) konkretnych rzeczy.

Remont z lekkością

Najważniejsze cechy folii bąbelkowej to skuteczna ochrona przed wstrząsami, ale i wilgocią, zabrudzeniami – kurzem czy też pyłem. Nie można jednak przejść obojętnie obok cechy, jaką jest jej lekkość. Jeśli przyjdzie nam przygotować karton do wysyłki i jego wnętrze zostanie zabezpieczone folią bąbelkową, koszty wysyłki nie wzrosną radykalnie, bo produkt jest niezwykle lekki.

W ten sam sposób można zabezpieczyć poszczególne kartony od zewnątrz. Gdy takich zapakowanych pudełek zbiera się coraz więcej i trzeba je poukładać tuż obok siebie albo na sobie, zastosowanie przekładek stworzonych z folii bąbelkowej, wpływa na dodatkową ochronę.

Meble, które przetrwają każde prace remontowe!

Przeważnie na czas remontu meble przesuwamy na środek pokoju, by mieć dostęp do ścian i móc swobodnie je malować. Zamiast zabezpieczać szafę, kanapę czy komódkę stretchową folią, która choć trwała, może ulec przerwaniu przy zbyt dużym napięciu, warto postawić na folię bąbelkową. Łatwo się ją stosuje, a meble z powodzeniem przetrwają każdą pracę remontową.

Jeśli szykuje się czas odświeżania wnętrza albo tworzenia zupełnie nowej aranżacji, folia bąbelkowa staje się materiałem godnym polecenia do zabezpieczania, pakowania i ochrony.

Dodaj komentarz