Na rynku znaleźć można wiele rodzajów wylewek, które można wykorzystać do stworzenia posadzki podczas konstrukcji budynku. Każda ma swoje właściwości, które sprawiają, że lepiej nada się w niektórych pomieszczeniach czy też całych budynkach. Jakie właściwości ma wylewka anhydrytowa i czy warto na nią postawić?
Czym jest wylewka anhydrytowa?
Materiał jakim jest wylewka anhydrytowa to wylewka, która została stworzona przy pomocy odwodnionego gipsu zwanego anhydrytem. Taka wylewka posiada między innymi właściwości samopoziomujące, dzięki czemu z jej pomocą można tworzyć bez większych problemów bardzo równe oraz gładkie posadzki.
Wykonywanie wylewek anhydrytowych to bardzo ważna część oferty firmy Termolit, która specjalizuje się właśnie w tworzeniu posadzki przy użyciu wylewki anhydrytowej. To przedsiębiorstwo jest w stanie zapewnić doświadczonych pracowników, którzy sprawnie stworzą posadzkę przy pomocy wylewki anhydrytowej.
Jakie są właściwości wylewki anhydrytowej?
Wylewka anhydrytowa charakteryzuje się między innymi dość niską wagą, dzięki której może wygrać rywalizację z wylewką betonową. Jej waga to bowiem około 20 kilogramów na metr kwadratowy przy wylewce o grubości jednego centymetra. Do tego wylewka ta ma bardzo dobre właściwości, jeśli mowa o przewodzeniu ciepła, co sprawia, iż często stosuje się ją do pomieszczeń, w których zakładane jest ogrzewanie podłogowe. W ten sposób można ograniczyć koszty takiego rozwiązania z racji na to, że ogrzewanie będzie bardziej efektywne.
To jednak nie wszystkie właściwości wylewki anhydrytowej. Oprócz tego jest ona niezwykle łatwa w rozprowadzeniu. Wynika to z faktu, iż posiada naturalne właściwości samopoziomujące. Oprócz tego nie wymaga zbrojenia, jest elastyczna, a także wymaga mniejszej ilości dylatacji. Posiada jednak również wady. Należy do nich między innymi konieczność zastosowania izolacji przeciwwilgociowej w tak zwanych mokrych pomieszczeniach, czy też gorszą wytrzymałość i odporność na ścieranie od masy cementowej.