materiały budowlane
Urządzanie wnętrz

Szybkie malowanie pokoju. 3 najważniejsze kroki

W sieci pełno jest inspirujących zdjęć, które przedstawiają tak zwane szybkie, weekendowe metamorfozy pomieszczeń. Wykonanie w takim tempie takiej pracy zdecydowanie związane jest z koniecznością odpowiedniego przygotowania podłoża, wyboru najlepszych lub optymalnych dla nas materiałów budowlanych, jak również zachowania wszystkich standardów pracy. Dobra logistyka w tym przypadku ma ogromne znaczenie.

Weekendowa metamorfoza pomieszczenia to bardzo dobry sposób na to, aby nawet najbardziej intensywnie użytkowanemu wnętrzu nadać po prostu nowego charakteru oraz sprawić, że w pokoju będzie czysto, świeżo, pachnąco i komfortowo. Bez dwóch zdań nowe wnętrze i przemyślana aranżacja wpłyną na to, że będziemy się czuć naprawdę komfortowo oraz będziemy mogli cieszyć się takim pokojem i jego wyposażeniem, jakim dokładnie chcemy.

Jak sprawić, aby malowanie pokoju przebiegło sprawnie?

Przygotowanie pomieszczenia

Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Co należy zrobić:

– wynieść meble lub przesunąć je na środek,
– zakryć meble folią,
– zabezpieczyć wszystko, co nie może być zabrudzone,
– odkręcić oświetlenie, karnisze, zdemontować obrazy i tym podobne dekoracje,
– ochronić podłogę i drzwi.

Malowanie

Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednią farbę. Najlepiej odwiedzić skład, gdzie są materiały budowlane w dużej ilości. Farba powinna być wydajna, dobrze kryjąca, plamoodporna, równomiernie wysychać, tworzyć powłokę odporną na szorowanie ma mokro. Powierzchnia musi być odpylona, zagruntowana, wolna od pęknięć. Malujemy na gotowo najpierw sufit (2 razy), następnie ściany (również dwa razy). Szeroki wybór farb do sufitów i ścian jest na stronie https://kamm.pl/. Jeżeli nie wiemy dokładnie, jak malować, w internecie jest dużo porad na ten temat. Warto skorzystać z tej wiedzy.

 

Zobacz także:  http://buduje-dom.pl/remont-mieszkania-samemu-jak-sobie-z-nim-poradzic/

Sprzątanie po remoncie

Po wykonaniu malowania należy zdecydowanie szybko usunąć wszystkie taśmy malarskie, folie, jak również innego rodzaju zabezpieczenia. Ewentualne zabrudzenia powinno się usunąć przy pomocy ciepłej wody, ściereczki, delikatnego czyścika. Odpowiednio dobrana farba, ale również narzędzia malarskie sprawią, że bez problemu będziemy mogli cieszyć się pięknym oraz komfortowym wnętrzem. Również plusem nowej i odpowiednio

1 thought on “Szybkie malowanie pokoju. 3 najważniejsze kroki”

Dodaj komentarz