Urządzanie wnętrz

Salon – doskonałe aranżacje z dbałością o każdy szczegół

Tworzenie aranżacji wnętrz to prawdziwa sztuka. By uzyskać wymarzone efekty trzeba posiadać zdolność łączenia struktur, kolorów oraz perfekcyjnego dopasowanie dodatków. Nic więc dziwnego, że wielokrotnie takie zadanie powierzamy w ręce profesjonalistów – zawodowych projektantów bądź architektów wnętrz. Jeśli jednak sami chcemy spróbować stworzyć wnętrze na miarę naszych potrzeb i oczekiwań, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Perfekcyjne połączenia

W stworzeniu perfekcyjnej aranżacji swojego salonu przede wszystkim należy każdy pojedynczy element dopasować do reszty, tworząc doskonałą, perfekcyjną całość. To klucz do stworzenia pięknych, luskusowych wnętrz, które prócz swojej funkcjonalności będą zachwycać niespotykanym i unikalnym designem rodem z pierwszych stron renomowanych gazet.

Detale i ich niezwykła moc

Każdy profesjonalny projektant czy architekt wnętrz doskonale zdają sobie sprawę, jak niebagatelne znacznie w wystroju i aranżacji wnętrz tworzą dodatki. To dzięki nim możemy dopieścić nasze pomieszczenia i sprawić, że w efekcie końcowym perfekcyjnie się prezentują. Jednym z elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę są gałki do mebli. Ich prawidłowy dobór przyciągnie uwagę i postawi „kropkę nad i” w całej stylizacji.

Gałki do mebli – jak wybrać prawidłowe?

Wybierając gałki do mebli przede wszystkim należy wziąć pod uwagę dwa aspekty: ich funkcjonalność oraz design. Podczas dokonywania wyboru należy pochylić się nad ich wielkością, kształtem oraz materiałem z którego są wykone. Najbardziej wygodne w codziennym użytkowaniu są gałki o kształcie okrągłym. Bardzo dobrze leżą w ręce, nie ma problemu z ich uchwytem. Najbardziej nowoczesne, pasujące do innowacyjnych wnętrz są gałki kwadratowe bądź prostokątne, wykonane w różnorodnych kolorach w połysku. By dobrać idealny model gałek do mebli spełniający w pełni nasze indywidualne wymagania, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: ” w jakim stylu urządzam swój salon?”. Zupełnie inne gałki do mebli będą pasować do aranżacji art-deco, a inne do salonu rustykalnego.

Rodzaje gałek meblowy

Współczesne gałki produkowane są z różnorodnych materiałów. Wyróżnić można gałki do mebli:

– szklane,

– metalowe,

– porcelanowe,

– kryształowe.

Co więcej, ostatnimi czasy ogromnie popularne stały się uchwyty relingowe. Mogą być montowane na całej szerokości frontu np. nowoczesnej komody, dzięki czemu będą niezwykle modnym akcentem wnętrza.

Oprócz materiału z którego wykonuje się gałki meblowe, produkty wyróżniają się pod względem kształtu i zdobień. Najpopularniejsze formy w jakich możemy spotkać gałki do mebli salonowych to:

– okrągłe,

– prostokątne,

– kwadratowe.

Bardziej unikatowe propozycję to gałki meblowe w kształcie serca, motyla, kuli, rombu i wiele innych.

Salon to reprezentatywne wnętrze, a jego aranżacja wymaga dużej uwagi. Jeśli postawimy na odpowiednie dodatki, takie jak skromne bądź pokaźne gałki do mebli, z pewnością uzyskamy spektakularny efekt końcowy. Spróbuj jakie to proste!.

Dodaj komentarz