rolety zewnetrzne
Budowa

Rolety zewnętrzne – kiedy warto zdecydować się na ich instalację?

Na montaż rolet zewnętrznych warto zdecydować się już na etapie projektowania budynku. Co jednak nie oznacza, że nie można się na to zdecydować później – nawet w domach, które istnieją już od jakiegoś czasu.

Rolety zewnętrzne w nowo powstającym domu

Rolety zewnętrzne w Szczecinie warto założyć w nowo powstającym budynku z tego względu, że kasetę będzie można schować w nadprożu. Dzięki temu nie będzie ona widoczna dla oka ludzkiego, zyskując tym samym na całościowej estetyce. Wśród innych zalet tego rozwiązania jest to, że kaseta nie będzie prowadzić do zacienienia budynku. Promienie słoneczne nie będą miały problemu, aby dostać się do wnętrza domu. Warto również wiedzieć, że dzięki temu będzie można obniżyć koszta, jeżeli chodzi o ich montaż.

Czy można montować rolety zewnętrzne, jeżeli ktoś planuje okna plastikowe w Szczecinie? Oczywiście, że tak. Taka stolarka okienna nie wyklucza obecności rolet zewnętrznych, jakie pełnią wiele istotnych funkcji.

Rolety zewnętrzne w już istniejącym budynku

W takim przypadku do wyboru są standardowe lub podtynkowe rolety zewnętrzne w Szczecinie. Obydwie wersje można zastosować, jeżeli ma się okna plastikowe w Szczecinie.

Zdecydowanie bardziej polecane są rolety standardowe, ponieważ nie ingerują one tak mocno w dany budynek. Rolety standardowe można zamontować na dwa sposoby:

  • do muru nad oknem,
  • do ramy okiennej we wnęce.

Ich wadą jest jednak to, że skrzynka od rolety w pewnym stopniu zasłania okno, dzięki czemu do wnętrza domowego wpada mniejsza ilość światła słonecznego. Jeżeli chodzi o wersję podtynkową, należy zwrócić uwagę na to, aby wybrać takie modele, jakie posiadają wzmocnienie w postaci pianki poliuretanowej. Dzięki temu będzie można zapewnić sobie nie tylko funkcjonalną osłonę okienną, ale także dodatkową warstwę izolacyjną dla budynku. Do wyboru są również specjalne rolety zewnętrzne, jakie można zastosować na oknie dachowym, które warto zaplanować już na etapie projektowania budynku.

Dodaj komentarz