masazer
Urządzanie wnętrz

Ławka do masażu – jak dopasować ją do wystroju przestrzeni?

Prowadzenie własne SPA jest bardzo przyjemnym biznesem. Jednak zanim będzie można przyjmować gości i dbać o ich samopoczucie oraz zdrowie, trzeba sporo zainwestować. Poszczególne elementy SPA nie należą do najtańszych. Jednocześnie wybierając tańsze odpowiedniki, uzyska się nie do końca trafione miejsce. W przypadku SPA jakość jest najważniejsza. Jak wybierać jego poszczególne elementy?

Jaka ławka do masażu będzie najlepsza?

Podstawowa czynność, która jest wykonywana w SPA to masaż. Rodzajów masaży jest naprawdę sporo. Jednak do przeprowadzenia większości z nich konieczna jest ławka do masażu. Skoro dana ławka ma przyjmować codziennie wielu gości, to musi być wytrzymała. Nawet nie ma najmniejszego sensu kupować zwykłej ławki, która po roku będzie nadawała się do wymiany, czy też naprawy. Mija się to z celem.

Polecana jest na pewno ława Hammam. Nie można o tej ławie powiedzieć złego słowa. Nie tylko jest sprawdzona, ale także pięknie się prezentuje. W SPA estetyka również jest ważna. Wszystko musi być spójne, czyste oraz utrzymane w przepięknej kolorystyce. Gdy będzie zbyt pstrokato, czy też uzyska się miszmasz, to w takich wnętrzach trudno będzie komukolwiek wypocząć.

Czy ścieżka Kneippa to podstawa?

Powiedziano już o tym, że masaże to podstawowa czynność, która jest wykonywana w SPA. Jednak elementów SPA jest znaczenie więcej. Jednym z nich jest ścieżka Kneippa. Są to różnie niecki z wodą. Woda sięga tutaj co najwyżej łydek. Każde dno jest inne. Ma ono ona celu pobudzenie receptorów znajdujących się bezpośrednio w stopach.

W przypadku ścieżki tej estetyka jest również bardzo, ale to bardzo ważna. Nikt nie przyjdzie do salonu SPA, w którym nic z niczym nie jest spójne. Wywołuje to mieszane uczucie. Co więcej, konkurencja jest naprawdę spora.

Warto stanąć na wysokości zadania i stworzyć przepiękne miejsce, które na pewno nikt by się nie powstydził. Taki powinien być cel numer jeden. Warto mieć to na względzie.

Dodaj komentarz