Somfy
Urządzanie wnętrz

Łatwo, wygodnie i bezpiecznie w domu pokazowym Somfy na 4 Design Days

Somfy zaprasza do katowickiego Spodka na targi 4 Design Days, gdzie zaprezentuje swoją wizję inteligentnych wnętrz w oparciu o znane na rynku rozwiązania połączone z licznymi nowościami produktowymi. W myśl koncepcji Somfy Easy, Cosy & Safe marka odpowiada na potrzeby klientów, którzy w nowobudowanych obiektach lub też budynkach poddawanych renowacji chcą wprowadzić elementy smart wyposażenia. Dlatego między 6  a 9 lutego warto zarezerwować czas i przyjechać do stolicy Górnego Śląska.

Targi 4 Design Days z roku na rok coraz bardziej zaskakują poziomem prezentowanych rozwiązań branży wnętrzarskiej. To niekwestionowana uczta dla koneserów dobrego stylu, ale też najnowszych osiągnięć technologicznych. Marka Somfy już po raz czwarty jest obecna podczas wydarzenia. Produkty Somfy, które mogliśmy poznać na poprzednich edycjach targów, czyli inteligentna centrala sterująca TaHoma® i kamera wewnętrzna zdobywały na przestrzeni lat różne wyróżnienia, np. w konkursie Dobrego Designu, które potwierdzają wartość estetyczną i użytkową tych urządzeń.50 lat innowacji

Marka Somfy jest obecna na rynku globalnym od ponad 50 lat. Cały czas koncentruje się na jak najlepszym odpowiadaniu na potrzeby klientów na każdym etapie jego kontaktu z produktem i marką oraz na stałym wzbogacaniu oferty w celu budowania ekosystemu domowego w wersji mobilnej, zarządzanego z poziomu smartfonu, a nawet głosowo. W tym roku producent zaprezentuje kompleksowy pod względem produktów i możliwości dom inteligentny, który na co dzień daje możliwość integracji z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Home czy otwartą platformą usług IFTTT. Na targach 4 Design Days wyeksponuje w domu pokazowym trzy strefy produktów, zintegrowane za pośrednictwem centrali sterującej TaHoma® do inteligentnego domu. Podczas wydarzenia premierę będą mieć też gama mikromodułów Izymo, która pozwoli zmienić sposób sterowania wybranymi urządzeniami z przewodowego na bezprzewodowy, czy też nowy termostat i głowica termostatyczna, służące optymalizacji wydatków na ogrzewanie. Somfy Easy, Cosy & Safe

Koncepcja Easy, Cosy & Safe prezentowana przez Somfy na targach 4 Design Days definiuje na nowo wizję bezpiecznego, komfortowego oraz energooszczędnego domu w postaci realnych rozwiązań. Dzięki nim w każdym domu, wolnostojącym, mieszkaniu czy apartamencie, bez względu na metraż, możemy korzystać z szeregu udogodnień, gwarantowanych przez zastosowanie urządzeń zintegrowanych jedną centralą sterującą.

….Easy. Chcemy ułatwiać sobie wykonywanie codziennych rutynowych czynności, zabierających nam cenny czas, dlatego Somfy proponuje dom z urządzeniami łatwymi w obsłudze. Dzięki zastosowaniu dwukierunkowej technologii io-homecontrol®, zapewniającej informację zwrotną i możliwość integracji urządzeń smart home z centralą TaHoma®, użytkownicy mogą sterować i zdalnie zarządzać ponad 200 urządzeniami dla jeszcze większego komfortu.

…Cosy. Chcemy stale wprowadzać do naszych domów udogodnienia, dzięki którym będziemy czerpać radość ze spędzania czasu w gronie najbliższych. Możliwość połączenia różnych urządzeń np. zasłon, rolet, żaluzji wyposażonych w napędy Somfy z oświetleniem czy ogrzewaniem pozwala korzystać ze scenariuszy, tworząc idealny klimat dla każdego z domowników, bez względu na porę dnia czy roku. I tak gdy rano w pośpiechu wychodzimy z domu, jednym kliknięciem w smartfonie opuścimy rolety, wyłączymy oświetlenie i przełączymy ogrzewanie w tryb eko.

…Safe. Chcemy chronić swój dom i rodzinę, zapewnić sobie poczucie spokoju, wiedząc, że nasza własność i nasi bliscy są bezpieczni. To naturalna potrzeba każdego człowieka, na którą Somfy odpowiada Somfy One+, alarmem typu all-in-one, czyli kamerą z wbudowanymi syreną alarmową i czujnikiem ruchu. Nowością w domu pokazowym Somfy na targach będzie Door Keeper, rozwiązanie idealne dla klientów, którzy w prosty sposób przez internet dzięki aplikacji w smartfonie chcą zarządzać wejściem do domu.

Tak jak w domu

Odwiedzający stoisko będą mogli poczuć się jak we własnym domu. Przede wszystkim jednak będą mogli przetestować działanie całego ekosystemu i jego poszczególnych elementów w warunkach maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych. Wszystko pod okiem i z pomocą ekspertów Somfy, którzy odpowiedzą na każde pytanie, ale też pomogą zaplanować nasz smart home. Na stoisku czekać będą niespodzianki dla wszystkich odwiedzających. Dla dzieci przygotowano atrakcji w specjalnej strefie, a dorośli będą mogli odebrać vouchery na zakupy w sklepie on-line Somfy.

„Tu zamieszka zrównoważony rozwój”

Targi 4 Design Days to również niezwykle bogata oferta spotkań z ekspertami, konferencji oraz paneli dyskusyjnych, poruszających najważniejsze zagadnienia współczesnej architektury, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwa. Do dyskusji zapraszani są wybitni eksperci z całego świata. Wszystko w celu konfrontacji różnych poglądów, trendów i opinii. Wśród ekspertów wystąpi Waldemara Niedzielę, Business Developer CBS, reprezentujący markę Somfy. W panelu dyskusyjnym „Tu zamieszka zrównoważony rozwój” opowie m.in. o tym jak nowoczesne technologie wpływają na poprawę efektywności energetycznej budynków i zwiększenie komfortu mieszkańców.

Targi 4 Design Days rozpoczynają się 6 lutego. W ciągu czterech dni, do 9 lutego eksperci Somfy czekają na odwiedzających na stoisku nr 91, za którego projekt i wykonanie odpowiada firma Seto Design z Krakowa. Targi 4 Design Days już tradycyjnie odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

 

Dodaj komentarz