Konserwacja nieruchomości
Budowa

Kompleksowa konserwacja nieruchomości – jak wybrać najlepszą firmę?

Dobry i mądrze działający zarządca nieruchomości zdecydowanie ma kontakt do wielu fachowców specjalizujących się w remontach, wykończeniach wnętrz, a także innych pracach modernizacyjnych. Jednocześnie mając do nadzoru jednocześnie kilkadziesiąt bądź kilkaset mieszkań konieczne staje się zatrudnienie odpowiedniej firmy od konserwacji.

Każdy mieszkalny budynek, również taki, w którym świadczone są różnego usługi powinien być w bardzo dobrym stanie technicznym. Przez odpowiedni stan techniczny należy rozumieć taki stan budynku, gdzie nie mamy do czynienia z poważnymi usterkami i awariami, gdzie nie ma żadnego zagrożenia dla mieszkańców. Odpowiednio funkcjonujący obiekt ma sprawne instalacje, dach, elewację, sprawne ciągi komunikacyjne i bramy wjazdowe. Na tym wszystkim powinna czuwać odpowiednia firma. Kompleksowa konserwacja budynków jest bowiem zadaniem wymagającym posiadaniem odpowiednich narzędzi, pracowników, a ponadto sprawnej organizacji czasu.

Konserwacja budynków, czym tak naprawdę jest?

Konserwacja techniczna budynków, jaką przeprowadza firma https://megadex.pl/ jest naprawdę szerokim pojęciem i nie da się jednoznacznie określić zakresu kompetencji, który powinna mieć firma wykonująca tego typu zlecenia. Zakres prac zdecydowanie jest uzależniony od stopnia skomplikowania projektu, wielkości budynku, ilości mieszkań oraz lokali usługowych, stanu technicznego, rodzaju instalacji itd. Wybierając firmę, która będzie się zajmować utrzymaniem dobrego stanu budynku wszystkie informacje powinny być zawarte w umowie. Wtedy zasady współpracy będą dokładnie opisane.

Zobacz także: http://budujedom.com.pl/czy-konserwacja-techniczna-nieruchomosci-jest-konieczna/

Zakres prac konserwacyjnych może obejmować:

– konserwację wszelkiego rodzaju instalacji, począwszy od instalacji gazowej, poprzez elektryczną,
przeciwpożarową, alarmową czy wentylacyjną, a skończywszy na instalacji od klimatyzacji,
– konserwacji systemów detekcji,
– konserwacji bram garażowych,
– konserwacji ścian, pokryć dachowych, orynnowania, stanu stolarki itd.,

Warto w tym miejscu rozgraniczyć wykonywanie usług konserwacyjnych i wykonywanie prac remontowych. Te dwie czynności choć mogą wydawać się podobne to w rzeczywistości stanowią ogromną różnicę. Konserwacja obiektu budowlanego to utrzymywanie jego obecnego stanu, ewentualnie przeprowadzanie napraw, okresowych przeglądów technicznych, reagowanie w sytuacjach kryzysowych. Remont natomiast to bardziej gruntowne i szczegółowe prace mające na celu podniesienie wartości budynku.

Dodaj komentarz