Fornir kamienny jest materiałem bardzo popularnym i nic dziwnego. Wpisuje się w potrzeby zarówno użytkowników, którzy cenią sobie jakość oraz elegancję, jak również ponadczasowy design, który długo nie wyjdzie z mody. Fornir z kamienia jest bardzo uniwersalny i z powodzeniem można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Czemu jeszcze zawdzięcza swoją popularność? Podpowiadamy.
Fornir kamienny – tapeta z kamienia
Fornir kamienny jest materiałem bardzo trwałym. Jest cienki (grubość od 1 do 3 mm) i z powodzeniem można go zwijać w rolki. To sprawia, że bez problemu można go transportować. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że jest łatwy w montażu, co na pewno dodaje mu tylko plusów wśród inwestorów. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba odpowiednio przygotować się do aplikacji. Kolejna ważna kwestia, to to, że fornir kamienny jest bardzo efektowny. Przez wielu nazywany jest naturalną tapetą i doceniany przez miłośników designu w najlepszym wydaniu. Pojawia się w katalogach projektantów, którzy cenią go za jakość, elegancję, jak również to, że można go stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz.
Fornir z kamienia – jakość i trwałość
Inwestując w fornir kamienny należy wiedzieć, że jest to bardzo dobry wybór pod względem trwałości. Ten rodzaj materiału pozostanie z nami na lata. W praktyce oznacza to, że jest bardzo odporny zarówno na wilgoć, jak i różnego rodzaju czynniki mechaniczne. Z powodzeniem więc znajduje swoje zastosowanie nawet w takich pomieszczeniach jak łazienka czy też kuchnia.
Fornir z kamienia jako pomysł na lifting wnętrza i dekor stwarzający strefy
Fornir z kamienia idealnie nadaje się na pokrycie ścian. Świetnie sprawdzi się zarówno w sypialni za zagłówkiem, czy też na ścianie medialnej w salonie. Będzie doskonale zdobił kuchnię i nadawał jej charakteru. Można go także wykorzystać jako dekorację przedpokoju czy też łazienki. W salonie kąpielowym z powodzeniem się sprawdzi, ponieważ jest odporny na działanie wilgoci.
Fornir z kamienia bardzo dobrze odnajdzie się także w roli patentu na wydzielenie stref w pomieszczeniu. Mowa na przykład o aneksie kuchennym i jadalni, które połączone są z salonem. Kawałek forniru na ścianie skutecznie sprawi, że pomieszczenia te zostaną od siebie oddzielone. Fornir sprawdzi się także dobrze jako okładzina którą można pokryć meble. To sposób na ich renowację, która sprawi, że znów staną się atrakcyjne i ozdobią wnętrze. Co ważne kamień naturalny wpisze się w każdą stylistykę – od klasyki, po nowoczesne podejście do aranżacji.