invena
Urządzanie wnętrz

Baterie podtynkowe w łazience

Nowoczesne, eleganckie, a przede wszystkim funkcjonalne. Takie są baterie podtynkowe, które coraz częściejkuszą i podbijają serca inwestorów i użytkowników! To rodzaj armatury, który poszerza wachlarz aranżacyjnych możliwości. Dlatego wykonując remont łazienki warto pochylić się właśnie nad tym modelem.

Bateria podtynkowa i jej zalety

Ten rodzaj kranu kusi przede wszystkim minimalistycznym wyglądem. Wpływ na to ma fakt, iż to, co mechaniczne (podłączenie i mieszacz) zostało ukryte w ścianie. Całość przykrywa elegancka rozeta, a na zewnątrz pozostaje tylko estetyczna wylewka z uchwytem.

Jednak nie tylko o estetykę tu chodzi. Ukrycie mechanizmu w ścianie osłania go przed ewentualnymi uszkodzeniami. Choć warto zapamiętać, że w tej sytuacji dostęp do niego jest nieco utrudniony, dlatego decydując się na to rozwiązanie, należy wybrać baterię wysokiej jakości. Powinien być to model wyposażony w trwały mieszacz ceramiczny. Dobrym przykładem będą baterie podtynkowe ze sklepu internetowego Invena. Tutaj do wyboru mamy dwie modne i pożądane serie: Larisę lub Dafni!

invena

Łazienka – indywidualny charakter

Biorąc pod uwagę szeroki wybór klasycznych baterii łazienkowych, może się wydawać, że daje nam to dużo możliwości aranżacyjnych. Niemniej to baterie podtynkowe można dowolnie komponować z resztą wyposażenia nadając łazience indywidualny charakter.

Jak już zostało wspomniane w sklepie internetowym Invena możemy wybrać baterie podtynkowe w dwóch, różnych seriach. Minimalistyczna Dafni z modnym uchwytem w postaci patyczka z pewnością zadowoli miłośników eleganckiej prostoty. Larisa natomiast to propozycja dla osób, które cenią sobie klasyczne rozwiązania. Obie serie pozwalają stworzyć wnętrze modne i uniwersalne jednocześnie.

Oprócz gotowych zestawów Invena ma w swojej ofercie osobne elementy baterii podtynkowych, które możemy dowolnie konfigurować. To niewątpliwie nada naszej łazience niepowtarzalny klimat.

Zachwycający minimalizm w małej łazience

Elegancka prostota będzie doskonałą propozycją do niewielkich pomieszczeń. W tym przypadku zamiast strefę prysznica obudowywać kabiną, można zdecydować się na modny walk-in. Przezroczysta tafla szkła optycznie powiększy łazienkę, a przy tym stworzy w pełni funkcjonalną i komfortową strefę prysznica. Decydując się na zestaw podtynkowy mamy szansę zaznać odrobiny przyjemności w kameralnym, domowym SPA. Warto dodać, że kabina typu walk-in również znajduje się w ofercie sklepu internetowego producenta.

Przed wyborem baterii podtynkowej

Decyzję o zakupie baterii podtynkowych należy podjąć na samym początku procesu projektowego. Ten model bowiem ma nieco bardziej wymagający montaż. Baterie podtynkowe wymagają odpowiednio przygotowanej instalacji, gdyż wszystkie przyłącza powinny zmieścić się w ścianie. Należy tu także pamiętać o otworze na mechanizm baterii i jego odpowiednim wymiarze. Po pierwsze mechanizm musi się tam zmieścić, po drugie nie może być większy niż przykrywająca go rozeta. Warto jednak zostawić trochę miejsca, żeby w przypadku usterki dostęp do mechanizmu był łatwiejszy. Choć montaż baterii podtynkowych jest nieco bardziej wymagający, ich ciekawa forma pozwala uzyskać oszałamiający efekt pod kątem aranżacyjnym i funkcjonalnym.

Dodaj komentarz